Katalog iKariéra 2018

Datum konání: od března 2018

Novinky v Katalogu iKariéra 2018

Katalog je vydáván již od roku 1993 a studentům nabízí ucelený přehled pracovních nabídek. Kromě pracovních pozic zde studenti naleznou i další zajímavé informace, které jim pomůžou při vstupu na pracovní trh. V letošním jubilejním 25. ročníku jsme sloučili jinak duplicitní projekty katalogu a průvodce veletrhem do jediné publikace pod názvem Katalog iKariéra, který bude vycházet v několika variantách specializovaných vždy na konkrétní vysokou školu. Proto se budete setkávat s Katalogem iKariéra ČVUT Praha, s Katalogem iKariéra Ostrava atd. Spojením těchto dvou rozdílných publikací jsme dosáhli vysokého nákladu 30000 kusů tištěných katalogů, což odpovídá poptávce studentů technických, technologických a ekonomických škol. Jejich přímou distribucí, na našich veletrzích a doprovodných akcích, přineseme zaměstnavatelům v době jejich HR kampaní maximální počet oslovených studentů a absolventů. Další významnou výhodou této inovace je sjednocení tiskových formátů z předešlých dvou na jeden, čímž se rovněž sníží náklady na přípravu grafických podkladů a jejich zpracovávání. Letošní katalog nabídne řadu nových výhod, například možnost kombinace úspor nákladů v podobě celorepublikové inzerce (varianta B) v kombinaci s individuálními texty pro každou variantu katalogu zvlášť (varianta strukturované strany zdarma při veletrhu). Například, pokud máte jednotný vizuál pro letošní HR kampaň, může pro jednotlivé vysoké školy k tomuto vizuálu připojit také příslušnou textovou část – individuální jak pro studenty a absolventy ČVUT v Praze, tak samozřejmě pro další konkrétní studenty a absolventy z vysokých škol a fakult z Prahy, Plzně, Ostravy, Brna, Liberce, Pardubic či Zlína.

Parametry a termíny uzávěrek Katalogu iKariéra

 • Formát katalogu: A5 (šířka 148mm x výška 210mm)
 • Náklad: 30.000 kusů výtisků
 • Plánovaná návštěvnost webu: 20.000 čtenářů.
 • Deadline pro zaslání grafických materiálů pro celorepublikovou inzerci: 23. 2. 2018
 • Distribuce katalogů na vysokých technických školách: 21. 3. 2018 – 30. 5. 2018
 • Propagace webové verze katalogu: 21. 3. 2018 – 28. 2. 2019

Každý katalog se bude skládat z celorepublikové inzerce a lokální inzerce tak, že lokání a celorepubliková inzerce jednoho zaměstnavatele bude vždy spojena vedle sebe – což bude tvořit jednotný vizuál celé jeho kampaně. Budeme tedy vydávat Katalog iKariéra ČVUT, který bude zaměřen výhradně na studenty ČVUT, ale také Katalog iKariéra Brno, zaměřený na studenty VUT, MZLU a MU, podobně také Katalog iKariéra Ostrava, zaměřený na všechny technické, technologické a ekonomické absolventy v daném regionu. Distribuce těchto katalogů bude probíhat vždy u příležitostí konaného veletrhu, nebo nejpozději v první polovině dubna na příslušných vysokých školách a univerzitách.

Rozdělení nákladu 30000 kusů tištěného Katalogu iKariera 2018 mezi jednotlivé vysoké školy je následující:

Soubězně s dalšími akcemi bude spuštěna také elektronická verze Katalogu iKariéra 2018.

Volba typu inzerce:

Vaše nabídky zaměstnání, brigády, stáže nebo také diplomové práce můžete prezentovat pomocí:

 • Varianta A* – strukturovaná strana bez obrázku (bez obrázku, text: profil společnosti 1000 znaků, hledáme 500 znaků, požadujeme 500 znaků a nabízíme 500 znaků, rozdělení oborů a nabídek spolupráce)
 • Varianta A1* – strukturovaná strana s obrázkem (obrázek: šířka obrázku 125mm x výška 45mm, text: profil společnosti 800 znaků, hledáme 400 znaků, požadujeme 400 znaků a nabízíme 400 znaků, rozdělení oborů a nabídek spolupráce)
 • Varianta A2* – strukturovaná strana s obrázkem (obrázek: šířka obrázku 74mm x výška 105mm, text: profil společnosti 800 znaků, hledáme 400 znaků, požadujeme 400 znaků a nabízíme 400 znaků, rozdělení oborů a nabídek spolupráce)
 • Varianta B – kreativní strana (obrázek: A5 na výšku – šířka 148mm x výška 210mm, bez textu)
 • Varianta C – kombinace strukturované strany a kreativní strany varianty (varianty C = A+B, C1=A1+B, C2=A2+B)
 • Varianta D – kombinace dvou kreativních stran (D=B+B)
 • kreativní strany na 2. nebo 3. straně obálky (obrázek: A5 na výšku – šířka 148mm x výška 210mm, bez textu), při výběru inzerenta na tyto strany mají přednost Generální partner, partneři Plus a partneři Standard před ostatními.

standardní stranu (dle parametrů příslušného veletrhu – varianta strukturované strany na ČVUT a ZČU neobsahuje obrázek) získáte při účasti na příslušném veletrhu zdarma

Požadavky na grafické podklady

Katalog iKariéra, standardní strana i kreativní strana v plnobarevném provedení CMYK, formát A5: šířka 148 mm, výška 210 mm

Požadavky na logo:

 1. Přijímáme podklady ve vektorových formátech Portable Document Format .pdf (vložená použitá písma), Adobe Illustrator *.ai, Encapsulated PostScript.eps (písmo převedené do křivek) až do verze Adobe CS6.

Požadavky na obrázek standardní strany A1:

 1. Přijímáme podklady ve formátech *.pdf, *.ai, *.psd, *.eps, *.tiff tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK) až do verze Adobe CS6.
 2. Rozměry obrázku u standardní strany A1 jsou: šířka obrázku 125mm x výška 45mm + 5 mm spadávka.
 3. Text, který je obsažen v obrázku, musí být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo (font), které bude v obrázku obsažené, budeme mít k dispozici.

Požadavky na obrázek standardní strany A2:

 1. Přijímáme podklady ve formátech *.pdf, *.ai, *.psd, *.eps, *.tiff tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK) až do verze Adobe CS6.
 2. Rozměry obrázku u standardní strany Katalogu iKariéra jsou: šířka obrázku 74mm x výška 105mm + 5 mm spadávka.
 3. Text, který je obsažen v obrázku, musí být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo (font), které bude v obrázku obsažené, budeme mít k dispozici.

Požadavky na barevnou kreativní stranu B, D, 2., 3., a 4. strana obálky:

 1. Kompletní návrh barevné strany A5 (148 mm šířka x 210 mm výška) se spadávkou 5 mm ve formátech *.pdf, *.ai, *.psd,.tiff, *.eps tiskové kvality rozlišení 300 dpi (CMYK) až do verze Adobe CS6.
 2. Text, který je obsažen v obrázku, musí být rozkřivkován, protože nemůžeme zaručit, že písmo (font), které bude v obrázku obsažené, budeme mít k dispozici.

Při nedodržení požadovaných parametrů nemůžeme zaručit kvalitní tiskový výstup. V případě dodání podkladů, které nebudou vhodné pro tisk, si vyhrazujeme právo naúčtovat vícenáklady až do výše 5000,– Kč, dle náročnosti práce. Nevhodné a nepoužitelné formáty jsou zejména grafické podklady formátu *.doc, *.xls, *.ppt, *.docx, *.xlsx, *.pptx, Windows Bitmap *.bmp, *.gif, *.png, *.jpeg, *.jpg s nízkým rozlišením 72dpi nebo 96dpi pro web. Minimální použitelné rozlišení je 300dpi.

Varianty celorepublikové inzerce jsou v celku cenově výhodnější a jsou k objednání níže. Pokud máte zájem o individuální strany na příslušné vysoké škole, využijte k objednání pouze lokální inzerci v příslušném katalogu. U lokáních inzercí je rovněž jiný (zpravidla pozdější) termín uzávěrky.

Máte jakýkoli dotaz? Napište nám…