Veletrh pracovních příležitostí při ZČU v Plzni 2022

Datum konání: 23. Března

Profilujte se na největším veletrhu pracovních příležitostí zaměřeném na studenty a absolventy VŠ. Veletrh se koná přímo v kampusu Západočeské univerzity v areálu na Borech. Očekávaná návštěvnost je 4 000 studentů a absolventů.

Co s veletrhem souvisí? Průvodce veletrhem, masivní propagace po Plzni a na univerzitě, podpora univerzitou a městem, příprava studentů na veletrh (přednášky na téma psaní životopisů, motivačních dopisů a oslovování společností na veletrhu). Na veletrhu se pak snažíme maximálně usnadnit studentům orientaci – elektronické kiosky, mapky, barevná rozlišení a mnoho dalšího. Každý rok se posouváme dál.

Prostory pro prezentaci vystavovatelů jsou: fakulta elektrotechnická, strojní, knihovna a fakulta aplikovaných věd (budova NTIS). Akce je spolupořádána SUS ZČU a zaštítěna rektorem ZČU.

Scénář 1: Ideální živý veletrh bez restrikcí a omezení

Ideální podoba našeho veletrhu, na který jsme všichni zvyklí a věříme, že jej bude možné takto realizovat. Bude se konat 23.03. 2022 v v kampusu ZČU na Borech.

Účast na veletrhu je možná v následujících formách:

Přímá účast na veletrhu

 • Standardní účast – zahrnuje zajištění stánku 3×1,5 m se stolkem a třemi židlemi, bezdrátové připojení k internetu, celodenní občerstvení a strukturovanou­/kreativní stranu v Průvodci veletrhem (ukázka).
 • Program plus – Máte zájem o nadstandardně velký prostor pro vlastní stánek či větší, nadstandardní stánek od nás? Rádi byste si od nás nechali udělat polep stánku či máte jiné speciální požadavky? Napište nám, bližší informace zašleme na vyžádání.
 • Přednáška – profilujte se mezi studenty pomocí 20 minut trvající prezentace v místnosti se 40–50 místy. Účast studentů není garantována a počet prezentací je omezen. V roce 2019 průměrně navštívilo přednášku 20 studentů. Počet prezentujících firem je omezen.

V případě zájmu o dvojstánek Vás žádáme, abyste si objednali k vybrané účasti druhou standardní účast se strukturovanou stranou (umístění druhého stánku). Možnost dodatečného objednání po uzávěrce už nebude možná. 

Nepřímá účast na veletrhu

 • Účast formou strukturované strany v Průvodci veletrhem (4.000 výtisků + elektronická verze).
 • Účast formou kreativní strany v Průvodci veletrhem. (4.000 výtisků + elektronická verze).

Scénář 2: Nepřímý veletrh

Nastává v případě, že nám nařízení vlády a opatření univerzity neumožní fyzické konání veletrhu. I v takovém případě však chceme studentům informace o nabídkách zaměstnavatelů přes všechny překážky zprostředkovat a přinést. Proč? Tyto informace jsou vlastně na celý rok. Nejsou tam jen nabídky práce, ale také možnosti brigád, diplomových prací a třeba i stipendií. Jak se ukázalo za poslední dva roky, pokud se tyto informace nedostanou ke studentům, ovlivní tento nedostatek informací negativně spolupráci zaměstnavatelů a studentů na celý další rok a to je velká škoda. Nabízet se tak budou dvě možné alternativy:

 • Nepřímá účast + náhradní plnění na www.ikariera.cz
  – strukturovaná, případně kreativní, strana v Průvodci veletrhem
  – plný profil na jobportálu iKariera.cz na 3 měsíce
  – využití až pěti pracovních nabídek na jobportálu iKariera.cz do září 2022
 • Nepřímá účast
  – strukturovaná, případně kreativní, strana v Průvodci veletrhem

V rámci plného profilu na jobportálu iKariéra.cz budete mít možnost využít nejen základní popis společnosti, ale sdílet se studenty i různá fakta a statistiky o společnosti, medailonky zaměstnanců, fotogalerii, videa, motta, události apod.


Něco navíc

Pomocí partnerství s IAESTE si můžete zajistit na všechny naše veletrhy: prioritní rezervaci stánku, nadrozměrný stánek, loga na materiálech veletrhu či přednášku zdarma.

Na veletrhu se setkáte se studenty fakult:

 • Fakulta elektrotechnická
 • Fakulta strojní
 • Fakulta aplikovaných věd
 • Fakulta ekonomická
 • Fakulta umění a designu
 • Fakulta právnická
 • Fakulta filozofická
 • Fakulta pedagogická
 • a studenty Ústavu jazykové přípravy a Zdravotních studií.

Video z ročníku 2019

>

Odkaz na Průvodce veletrhem 2019

Seznam zúčastněných firem z roku 2019

Uzávěrka registrace na veletrh je 11. února 2022. Kapacita veletrhu je omezená. Registrujte se proto co nejdříve.

Jak účast na veletrhu probíhá? Po zaslání podepsané objednávky jste oficiálně registrovaní. Na přelomu ledna/února obdržíte první infomail, kde mimo jiné budete vyzváni k vyplnění formuláře a zaslání materiálů pro Průvodce veletrhem. Všechny další podstatné informace obdržíte následujícími 2–3 infomaily, není tedy třeba se strachovat, vše se v čas dozvíte. 9.3.2022 proběhne rezervace stánků a týden před veletrhem obdržíte podrobné informace ke dni konání veletrhu.

Máte jakýkoli dotaz? Napište nám…